Musikalske oplevelser i Brande: Signe Svendsen og Moonjam med Back to Back

dato

RemisenBrande inviterer til to uforglemmelige musikoplevelser i marts 2025. Først kan du opleve Signe Svendsen og Lars Skjærbæk i en intim koncert den 6. marts, og dagen efter, den 7. marts, præsenterer Moonjam og Back to Back en parade af pop- og rockhits.

Den 6. marts 2025 kl. 20:00 kan publikum i RemisenBrande glæde sig til en intim koncert med Signe Svendsen og hendes faste guitarist og producer Lars Skjærbæk. Denne koncert markerer starten på en mindre turné, hvor de vil præsentere udvalgte sange fra Svendsens kommende album, som udkommer senere i 2025. Publikum vil også kunne nyde de bedste numre fra hendes tidligere udgivelser. Signe Svendsen er kendt for sin evne til at skabe fællesskab gennem musik, og hendes seneste album "Hvem Vil Ikke Elskes Igen" har modtaget stor ros fra anmeldere.

Den 7. marts 2025 kl. 20:00 fortsætter musikeventyret i RemisenBrande, når Moonjam og Back to Back går på scenen. Under overskriften "ALLE SANGENE" vil de præsentere en række pop- og rockhits, som har været en del af den danske musikscene i mange år. Moonjam, med rødder i Sneakers og Danseorkestret, har inviteret Back to Back med på denne enestående turné, hvor publikum kan forvente en aften fyldt med iørefaldende melodier og nostalgiske øjeblikke.

Praktiske informationer:
Signe Svendsen Koncert:
Dato: Torsdag 6. marts 2025
Tid: 20:00
Sted: RemisenBrande, Kultur- & Konferencecenter, Remisevej 1, 7330 Brande
Entré: 250 kr (+ billetgebyr 10 kr, ordregebyr 10 kr)
Kørestolspladser kan kun bookes via tlf. 9718 0909
Moonjam og Back to Back Koncert:
Dato: Fredag 7. marts 2025
Tid: 20:00
Sted: RemisenBrande, Kultur- & Konferencecenter, Remisevej 1, 7330 Brande
Entré: 325 kr (+ billetgebyr 10 kr)



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut